Aftonbad och aromabastu för vuxna
På torsdagskvällar mellan klockan 18:00 - 20:30 har vi aftonbad för vuxna från 18 år. Passa på att simma ett par längder i motionsbassängen, slappna av i den lugna och varma undervisningsbassängen eller bubbelpoolen och våra bastur.
Klockan 18 stänger vi äventyrsbadet för alla under 18 år samtidigt som motionsbassängen reserveras för motionssimning och viss simträning. Dessutom kan du från kl. 19:00 slappna av i den lugna och varma undervisningsbassängen. Vi försöker skapa en avslappnad atmosfär med anpassad musik och utvalda dofter i bastun.
Arombastu
Arombastu innebär att du från kl. 18:00 har möjlighet att fylla våra bastur med en härlig och välgörande doft. Vi placerar hinkar med vatten doftsatt med kvällens doft. Detta häller du själv över bastuaggregatet. Olika oljor används som antingen kan ha en uppfriskande, rensade eller lugnande verkan.


